Horoscopul zilei

Gemeni
(22 Mai - 21 Iunie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Bancul zilei

Un nebun scria o scrisoare catre parintii lui, in care zicea:
- Mama si tata, ma simt bine aici. Avem piscina... ne da voie
sa ne aruncam in ea de la etajul 3. Si directorul a zis ca
daca o sa fim si mai cuminti o sa ne toarne si apa in ea!!!

› vrei mai mult

Cultura generala

Nu toate speciile de licurici pot sa transmita semnale luminoase.

› vrei mai mult
Aceasta rubrica este dedicata in special parintilor si poate contine mesaje publicitare.

Sarbatori amuzante in luna mai. Cand avem Ziua fara pantaloni si Ziua memoriala a ciorapilor pierduti

2 mai 2022, 14:04

Sarbatori amuzante in luna mai. Cand avem Ziua fara pantaloni si Ziua memoriala a ciorapilor pierduti Luna mai incepe mereu cu o sarbatoare importanta: pe 1 Mai este Ziua Internationala a Muncii, zi care la noi, la romani, se sarbatoreste cu liber de la scoala si serviciu si cu multi mici care sfaraie pe gratare. Luna aceasta, insa, mai avem si alte sarbatori, ceva mai amuzante. Citeste mai mult

Relaxeaza-te cu ajutorul jocurilor. Jocurile online, gratuite, sunt solutia perfecta

2 mai 2022, 11:22

Relaxeaza-te cu ajutorul jocurilor. Jocurile online, gratuite, sunt solutia perfecta Jocurile online au devenit o forma de divertisment si de relaxare din ce in ce mai raspandita printre oameni pe parcursul ultimilor ani. Citeste mai mult

De ce trebuie sa mancam dimineata inainte de scoala?

30 aprilie 2022, 11:36

De ce trebuie sa mancam dimineata inainte de scoala? Micul dejun este cea mai importanta masa a zilei. Ai citit asta peste tot, ti-au repetat-o parintii, dar tu pur si simplu nu intelegi de ce trebuie sa pierzi jumatate de ora dimineata pentru a manca, in loc sa mai dormi putin? Citeste mai mult

Ce inseamna "mancatul emotional"?

30 aprilie 2022, 10:24

Ce inseamna Ai observat ca atunci cand astepti ceva cu nerabdare, cand ai mult de invatat sau cand te plictisesti ai tendinta sa mananci mai mult? Citeste mai mult

Cum sa le spun parintilor ca nu vreau sa ne mutam in casa noua

29 aprilie 2022, 10:33

Cum sa le spun parintilor ca nu vreau sa ne mutam in casa noua Oricine isi doreste sa se mute intr-o casa noua, mai mare, mai frumoasa, dar cand esti copil mutarea presupune sa te rupi de locuri dragi, de prieteni, de colegii de scoala de cele mai multe ori. Citeste mai mult

Cum imi conving parintii sa mergem in vacanta unde imi doresc

28 aprilie 2022, 14:43

Cum imi conving parintii sa mergem in vacanta unde imi doresc Vacantele sunt cele mai frumoase momente din an pentru un copil, iar cand familia pleaca undeva e motiv de mare bucurie. Citeste mai mult

Cea de-a VIII-a editie a Festivalului de film pentru publicul tanar - KINOdiseea Altfel a adus publicului cele mai apreciate filme pentru intreaga familie

28 aprilie 2022, 12:24

Cea de-a VIII-a editie a Festivalului de film pentru publicul tanar - KINOdiseea Altfel a adus publicului cele mai apreciate filme pentru intreaga familie Cea de-a VIII-a editie a Festivalului international de film pentru publicul tanar, Kinodiseea Altfel, a avut loc la Bucuresti, intre 21 si 24 aprilie, la ARCUB-Sala Mare, a atras un public numeros in fiecare zi a evenimentului. Citeste mai mult

Noaptea Muzeelor pe 14 mai, ca pe vremuri

28 aprilie 2022, 12:06

Noaptea Muzeelor pe 14 mai, ca pe vremuri Cea de a 18-a editie a Noptii Muzeelor va avea loc sambata, 14 mai, la nivel national si propune publicului expozitii, interventii si experimente artistice, proiectii, spectacole, ateliere, concerte, tururi interactive, toate desfasurate in format fizic, dupa doua editii de pandemie. Citeste mai mult

Noutatile lunii mai la Disney Channel si Disney Junior

27 aprilie 2022, 17:20

Noutatile lunii mai la Disney Channel si Disney Junior Cele mai indragite seriale pun stapanire intreaga luna pe grila Disney Channel si Disney Junior. Citeste mai mult

Ce inseamna daca imi place culoarea verde?

27 aprilie 2022, 10:31

Ce inseamna daca imi place culoarea verde? Verdele este o culoare a apropierii, a caldurii sufletesti, a nevoii de a primi si a oferi afectiune. Citeste mai mult
1 2 3 4 din 146 5 6 7 8 ... »