Horoscopul zilei

Berbec
(21 Martie - 20 Aprilie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Bancul zilei

Bula un copil de cativa anisori pleaca cu tatal sau pentru prima data in oras pentru ai cumpara sandale.Cumparandu-i aceste sandale bula si le pune in picioare.La scurt timp Bula incepe sa planga si-l inreaba pe tatal sau?
-Taticule,alecuietandalele?
-Ale tale!
Mai merg putin si BUla iar ii zice:
-Alecuietandalele taticule?
-Alele tale!
Atunci Bula isi da jos sandalele si avea picioarele sangerand si iar ii spune:
-Ale cuie tandalele,taticule

› vrei mai mult

Cultura generala

Queen Isabella of Castile se lauda ca a facut doar de doua ori baie in viata ei: la nastere si cand s-a maritat.

› vrei mai mult
Aceasta rubrica este dedicata in special parintilor si poate contine mesaje publicitare.

Implanturile dentare - cand se pot recomanda?

24 mai 2022, 16:25

Implanturile dentare - cand se pot recomanda? Ingrijirea corespunzatoare a danturii tale poate sa ajute in pastrarea dintilor naturali cat mai mult timp. Insa nu este singurul factor de influenta. In sanatatea dintilor tai un rol decisiv il joaca factorul genetic. Citeste mai mult

Ce inseamna sa fii norocos, ce este norocul?

24 mai 2022, 11:22

Ce inseamna sa fii norocos, ce este norocul? Norocul este o notiune greu de explicat in cuvinte, dar folosim des expresii precum "a fi norocos", "ce noroc!", "a dat norocul peste tine" sau chiar "norocul prostului". Ce inseamna, totusi sa fii norocos si ce este norocul? Citeste mai mult

Ce efecte are muzica asupra noastra?

23 mai 2022, 14:50

Ce efecte are muzica asupra noastra? Muzica are o influenta majora asupra noastra, din frageda copilarie pana la maturitate. Dar cum se manifesta aceasta influenta, care sunt efectele muzicii asupra noastra? Citeste mai mult

Parenting sanatos. Cele mai importante aspecte pe care sa le retii atunci cand simti ca dai rateu ca parinte

23 mai 2022, 14:41

Parenting sanatos. Cele mai importante aspecte pe care sa le retii atunci cand simti ca dai rateu ca parinte Un parinte sanatos creste un copil fericit. Mintea trebuie sa fie relaxata si odihnita pentru a lua cele mai bune decizii, dar tu esti un simplu om, menit inevitabilelor greseli. Cum ar fi sa nu mai pui atata presiune pe tine si sa te iubesti mai mult, atat ca om, cat si ca sot, sotie, mama sau tata? Citeste mai mult

Tabere de vara pentru copii cu Wind Discovery

23 mai 2022, 11:04

Tabere de vara pentru copii cu Wind Discovery Copilaria este un taram magic atemporal. Cand esti copil, oportunitatile sunt infininte, si chiar si zilele de vara sunt prea scurte pentru cat de multe iti doresti sa faci. Prietenii pe care ii ai sunt camarazii tai in aventurile de zi cu zi. Citeste mai mult

Cand esti suparat, la ce poti sa te gandesti?

20 mai 2022, 13:27

Cand esti suparat, la ce poti sa te gandesti? Atunci cand esti suparat ti se pare ca nu o sa iti treaca niciodata. Te gandesti mereu la lucrul care ti-a cauzat aceasta stare, poate chiar il intorci pe toate fetele, te gandesti daca ai fi putut sa schimbi ceva, daca ai fi putut face ceva mai bine. Citeste mai mult

De ce trebuie sa bem apa si de ce ne este sete

20 mai 2022, 10:06

De ce trebuie sa bem apa si de ce ne este sete Corpul uman poate rezista mai bine de doua saptamani fara alimente, dar numai 3-4 zile fara apa. Una dintre explicatii este aceea ca circa 50-75% din masa corpului este formata din apa. Citeste mai mult

Dragostea exista sau este inventata de mintea oamenilor?

19 mai 2022, 12:27

Dragostea exista sau este inventata de mintea oamenilor? Ce este dragostea? De cate feluri este ea? Este oarba, cum se spune? E ca o raie, cum am auzit unii dintre noi intr-un cantec? Exista dragostea cu adevarat sau este inventata de mintea oamenilor? Citeste mai mult

Ce inseamna dezamagirea, de ce parintii imi spun mereu "m-ai dezamagit"?

18 mai 2022, 15:48

Ce inseamna dezamagirea, de ce parintii imi spun mereu Dezamagirea este un sentiment neplacut, chiar mai rau decat nervii si supararea. Daca acestea pot fi doar de moment, dezamagirea persista si e nevoie de mult timp pentru a se disipa. Citeste mai mult

Sapte lucruri pe care trebuie sa le stiu daca ma ratacesc de parinti