Horoscopul zilei

Gemeni
(22 Mai - 21 Iunie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Bancul zilei

Ion si Gheorghe sunt vecini noi si incearca sa se cunoasca.
Ion:Cum te cheama?
Gheorghe:Pe mine numa ma trimite.

› vrei mai mult

Cultura generala

Ziarul cel mai voluminos este numarul din 10 octombrie 1971 al ziarului "New York Times". Aceasta editie duminicala a ziarului era formata din 972 de pagini ,iar greutatea fiecarui exemplar atingea circa trei kilograme.

› vrei mai mult
Aceasta rubrica este dedicata in special parintilor si poate contine mesaje publicitare.

Scoala online de engleza pentru copii nr. 1 a Europei, acum si in Romania

21 octombrie 2021, 19:40

Scoala online de engleza pentru copii nr. 1 a Europei, acum si in Romania Novakid se adreseaza copiilor de 4-12 ani si este alegerea a sute de mii de parinti din 36 de tari pentru cursuri online de limba engleza. Citeste mai mult

Descopera ce rol au jucariile in educatia copilului tau

14 octombrie 2021, 16:36

Descopera ce rol au jucariile in educatia copilului tau Cand a inventat celebra metoda care ii poarta numele, in 1906, Maria Montessori spunea ca toti copiii se comporta ca niste mici oameni de stiinta si ca abia asteapta sa observe si sa descopere lumea din jurul lor. Peste cativa ani, Albert Einstein spunea ca joaca este cel mai elevat tip de cercetare. Citeste mai mult

E timpul pentru actiune! Super eroinele DC continua aventura cu noi episoade la Cartoon Network!

11 octombrie 2021, 13:32

E timpul pentru actiune! Super eroinele DC continua aventura cu noi episoade la Cartoon Network! Luni, 18 octombrie 2021, ora 15:55, Cartoon Network va difuza noi episoade din serialul Super eroinele DC! De asemenea, sambata, 16 octombrie si duminica, 17 octombrie, fanii eroinelor se vor bucura de un maraton special din episoadele vechi! Citeste mai mult

Distractie si veselie la Minimax

8 octombrie 2021, 16:19

Distractie si veselie la Minimax Toamna aduce multa veselie la noul Minimax! Televiziunea dedicata copiilor aduce surprize si mai ales, desene animate noi si amuzante micilor telespectatori. Citeste mai mult

Ai nevoie de aparat dentar? Iata tot ce trebuie sa stii ca sa faci alegerea corecta!

7 octombrie 2021, 12:30

Ai nevoie de aparat dentar? Iata tot ce trebuie sa stii ca sa faci alegerea corecta! Fie ca este vorba de aspectul estetic, fie ca este o chestiune de functionalitate, o dentitie stramba este o problema ce trebuie rezolvata. Pagubele sunt mult mai mari pe termen lung, daca nu iei masuri din timp. Exista mai multe tipuri de aparate dentare, potrivite pentru diverse probleme si chiar in functie de varsta. Iata ce trebuie sa stii! Citeste mai mult

Noutatile lunii octombrie la Disney Channel

30 septembrie 2021, 12:46

Noutatile lunii octombrie la Disney Channel Urmareste la Disney Channel noutatile lunii octombrie! Citeste mai mult

Ne pregatim gecile si fularele! Cartoon Network a pregatit episoade de iarna din Craig si Dumbrava!

30 septembrie 2021, 11:43

Ne pregatim gecile si fularele! Cartoon Network a pregatit episoade de iarna din Craig si Dumbrava! Luni, 04 octombrie 2021, ora 13:45, Craig si prietenii sai din dumbrava vin cu noi episoade la Cartoon Network. De asemenea, Cartoon Network le-a pregatit copiilor doua episoade speciale: Trick or Creek si Vacanta de Iarna. Citeste mai mult

Pantofii de balerina - noul hit in randul copiilor