Horoscopul zilei

Sagetator
(22 Noiembrie - 20 Decembrie)


Este o zi grea pentru tine, te vei simti obosit/a. Trebuie, totusi, sa faci un efort sa ramai conectat/a la ce se intampla in jurul tau.

› vrei zodia ta

Bancul zilei

Un marinar batran il intreaba pe chelner:
- Cum se numeste apa asta chioara?
- Supa, domnule.
- Ia te uita, minune, am navigat 30 de ani prin supa fara sa stiu cum ii zice.

› vrei mai mult

Cultura generala

Rinichii sarpelui sunt asezati unul dupa celalalt, din cauza constitutiei alungite.

› vrei mai mult
Aceasta rubrica este dedicata in special parintilor si poate contine mesaje publicitare.

Productii premiate cu Oscar si filme-cult, premierele lunii iunie la Warner TV

10 mai 2022, 09:22

Productii premiate cu Oscar si filme-cult, premierele lunii iunie la Warner TV "Discursul regelui", "The Doors" si "Ziua tradatorilor", productii premiate cu trofee Oscar si BAFTA si filme-cult, apreciate de public si critica, sunt premierele lunii iunie la Warner TV. Citeste mai mult

Fa o bucurie copilului tau, arata-i lumea feerica a dansului la multasteptata editie a 17-a a DanceMasters Bucharest World Open, 4 si 5 iunie 2022 la sala Polivalenta din Bucuresti

10 mai 2022, 09:01

Fa o bucurie copilului tau, arata-i lumea feerica a dansului la multasteptata editie a 17-a a DanceMasters Bucharest World Open, 4 si 5 iunie 2022 la sala Polivalenta din Bucuresti Alege cateva momente pe care sa le faci de neuitat, deschide usile care s-au inchis in acesti doi ani, la DanceMasters 2022 va veti bucura de fiecare bit, de fiecare pas. Citeste mai mult

De ce se plang parintii ca este greu sa ne creasca?

9 mai 2022, 11:39

De ce se plang parintii ca este greu sa ne creasca? Parintii au o viata grea: trebuie sa se imparta mereu intre casa si serviciu, sa se ocupe cat se poate de bine de copii. Citeste mai mult

Vreau sa fiu vegetarian

6 mai 2022, 16:25

Vreau sa fiu vegetarian Cei mai multi copii se lasa rugati cand vine vorba sa isi manance legumele, dar sunt si copii care prefera legumele in locul preparatelor din carne. Citeste mai mult

Ce inseamna santajul emotional?

5 mai 2022, 15:43

Ce inseamna santajul emotional? Santajul emotional este o strategie la care apeleaza multi in preajma copiilor, atunci cand vor sa se faca ascultati. O fac parintii, o fac bunicii, o fac fratii si surorile mai mari. Santajul emotional nu are varsta, din pacate, iar cei care il folosesc o vor face si cand copilul creste si devine adult si, cel mai probabil, le va face si el la fel celor din jur, pentru ca asta a invatat. Citeste mai mult

10 fraze importante pe care parintii vor sa le auda de la noi

4 mai 2022, 11:19

10 fraze importante pe care parintii vor sa le auda de la noi Relatia dintre copii si parinti poate ca nu este mereu cea mai buna. Conflictul intre generatii isi poate spune cuvantul si cand ai cei mai deschisi parinti ever! Iar atunci se pot spune multe cuvinte dureroase si pentru o parte, si pentru cealalta. Citeste mai mult

Ce sa fac atunci cand prietenul meu imi spune ca vrea sa fuga de acasa?

3 mai 2022, 12:13

Ce sa fac atunci cand prietenul meu imi spune ca vrea sa fuga de acasa? Un prieten este acela in care poti avea incredere sa ii povestesti cu toata sinceritatea chiar si lucruri pe care nu le poti discuta cu oricine. Citeste mai mult

Sarbatori amuzante in luna mai. Cand avem Ziua fara pantaloni si Ziua memoriala a ciorapilor pierduti

2 mai 2022, 14:04

Sarbatori amuzante in luna mai. Cand avem Ziua fara pantaloni si Ziua memoriala a ciorapilor pierduti Luna mai incepe mereu cu o sarbatoare importanta: pe 1 Mai este Ziua Internationala a Muncii, zi care la noi, la romani, se sarbatoreste cu liber de la scoala si serviciu si cu multi mici care sfaraie pe gratare. Luna aceasta, insa, mai avem si alte sarbatori, ceva mai amuzante. Citeste mai mult

Relaxeaza-te cu ajutorul jocurilor. Jocurile online, gratuite, sunt solutia perfecta

2 mai 2022, 11:22

Relaxeaza-te cu ajutorul jocurilor. Jocurile online, gratuite, sunt solutia perfecta Jocurile online au devenit o forma de divertisment si de relaxare din ce in ce mai raspandita printre oameni pe parcursul ultimilor ani. Citeste mai mult

De ce trebuie sa mancam dimineata inainte de scoala?

30 aprilie 2022, 11:36

De ce trebuie sa mancam dimineata inainte de scoala? Micul dejun este cea mai importanta masa a zilei. Ai citit asta peste tot, ti-au repetat-o parintii, dar tu pur si simplu nu intelegi de ce trebuie sa pierzi jumatate de ora dimineata pentru a manca, in loc sa mai dormi putin? Citeste mai mult
1 2 din 145 3 4 5 6 ... »