Horoscopul zilei

Scorpion
(23 Octombrie - 21 Noiembrie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Bancul zilei

Un tip isi cumpara o masina 4x4.Seara,un betiv vede ce scrie pe masina:4x4.Scoate un cui din buzunar si racaie pe masina:=16.Vede a doua zi propietarul masinii ce i-a facut betivul si spune:
-Ba,masina asta e noua si unu si-a gasit sa racaie pe ea.Trebuie sa fac ceva!
S-a gandit mai bine tipu' si se duse la vopsit.Isi vopseste masina si seara vine iar betivu care racaie pe masina:=16.
A doua zi:
-Ba,daca asta o sa faca asa mereu,ia sa formez eu un 4x4=16,ca sa se sature!
Se duce tipu' la auto service si isi asambleaza 4x4=16 pe masina.
Seara,betivul vede ,,4x4=16" si racaie:Corect!

› vrei mai mult

Cultura generala

Richard I, care a trait intre 1157 si 1199 avea porecla de Inima de Leu.

› vrei mai mult
Aceasta rubrica este dedicata in special parintilor si poate contine mesaje publicitare.

Tabere de vara pentru copii cu Wind Discovery

23 mai 2022, 11:04

Tabere de vara pentru copii cu Wind Discovery Copilaria este un taram magic atemporal. Cand esti copil, oportunitatile sunt infininte, si chiar si zilele de vara sunt prea scurte pentru cat de multe iti doresti sa faci. Prietenii pe care ii ai sunt camarazii tai in aventurile de zi cu zi. Citeste mai mult

Cand esti suparat, la ce poti sa te gandesti?

20 mai 2022, 13:27

Cand esti suparat, la ce poti sa te gandesti? Atunci cand esti suparat ti se pare ca nu o sa iti treaca niciodata. Te gandesti mereu la lucrul care ti-a cauzat aceasta stare, poate chiar il intorci pe toate fetele, te gandesti daca ai fi putut sa schimbi ceva, daca ai fi putut face ceva mai bine. Citeste mai mult

De ce trebuie sa bem apa si de ce ne este sete

20 mai 2022, 10:06

De ce trebuie sa bem apa si de ce ne este sete Corpul uman poate rezista mai bine de doua saptamani fara alimente, dar numai 3-4 zile fara apa. Una dintre explicatii este aceea ca circa 50-75% din masa corpului este formata din apa. Citeste mai mult

Dragostea exista sau este inventata de mintea oamenilor?

19 mai 2022, 12:27

Dragostea exista sau este inventata de mintea oamenilor? Ce este dragostea? De cate feluri este ea? Este oarba, cum se spune? E ca o raie, cum am auzit unii dintre noi intr-un cantec? Exista dragostea cu adevarat sau este inventata de mintea oamenilor? Citeste mai mult

Ce inseamna dezamagirea, de ce parintii imi spun mereu "m-ai dezamagit"?

18 mai 2022, 15:48

Ce inseamna dezamagirea, de ce parintii imi spun mereu Dezamagirea este un sentiment neplacut, chiar mai rau decat nervii si supararea. Daca acestea pot fi doar de moment, dezamagirea persista si e nevoie de mult timp pentru a se disipa. Citeste mai mult

Sapte lucruri pe care trebuie sa le stiu daca ma ratacesc de parinti

17 mai 2022, 16:07

Sapte lucruri pe care trebuie sa le stiu daca ma ratacesc de parinti Pentru a te rataci de parinti este uneori o chestiune de secunde, iar o neatentie de moment poate avea consecinte cu un impact emotional puternic si pentru tine, si pentru ei. Citeste mai mult

Danco Vision, agentie digitala 360 grade, sustine prima editie Cervantes Summer Festival

17 mai 2022, 13:35

Danco Vision, agentie digitala 360 grade, sustine prima editie  Cervantes Summer Festival Liceul Teoretic Bilingv Miguel de Cervantes din Bucuresti organizeaza pe 20 mai, incepand de la ora 18, Cervantes Summer Festival, cu sprijinul Danco Vision. Citeste mai mult

Top 10 filme cu supereroi

16 mai 2022, 17:05

Top 10 filme cu supereroi Copiilor le plac supereroii! Se uita la ei cu admiratie si mare atentie in animatii, filme sau benzi desenate si, desigur, se viseaza si ei salvatori ai lumii, pe care toata lumea ii apreciaza. Filmele cu supereroi ne ajuta sa invatam sa facem diferenta intre bine si rau, chiar daca este evident ca acestea sunt pura fictiune, nu-i asa? Citeste mai mult

Sarbatoreste 1 Iunie la inaltime!

16 mai 2022, 15:44

Sarbatoreste 1 Iunie la inaltime! In perioada 01-05 iunie 2022, in intervalul orar 11:00 - 21:00, pe Platoul Salii Polivalente din Bucuresti, MoonBazar te asteapta la evenimentul Festival de Bucurie cu multe surprize pentru cei mici si cei mari. Citeste mai mult

Cum sa le spun parintilor ca primesc mesaje ciudate pe internet de la straini