Horoscopul zilei

Balanta
(22 Septembrie - 22 Octombrie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Bancul zilei

Un ardelean vrea sa vanda vaca
si cum nu prea stie cum sa atraga oamenii cere ajutor unui oltean.
Asta incepe sa infloreasca:da 7l de lapte pe zi,fata de 3 ori pe an si cate si mai cate,la care ardeleanu:pa daca astai vaca mea nu o mai vand.

› vrei mai mult

Cultura generala

Cel mai vechi negativ cunoscut se numea "Calotype" si a fost inventat de William Henry Fox Talbot in august 1835.

› vrei mai mult
Aceasta rubrica este dedicata in special parintilor si poate contine mesaje publicitare.

Novakid demonstreaza beneficiile unui program educational de limba engleza pentru copii bazat pe educatie prin joc

12 mai 2022, 16:06

Novakid demonstreaza beneficiile unui program educational de limba engleza pentru copii bazat pe educatie prin joc O noua cercetare realizata de scoala online de limba engleza nr. 1 din Europa Novakid.ro aduce in atentie informatii inedite. Datele interne Novakid privind eficacitatea elementelor de gamificare (educatie prin joc), participarea si implicarea studentilor, precum si calitatea materialelor de studiu au fost analizate pe perioada a 6 luni. Citeste mai mult

Daca vad un om sarac pe strada, trebuie sa ii dau bani?

12 mai 2022, 14:46

Daca vad un om sarac pe strada, trebuie sa ii dau bani? Trecem deseori pe strada pe langa oameni care cersesc mila celor din jur. Au povesti care mai de care mai impresionante, dar e greu sa iti dai seama daca sunt sau nu adevarate. Si atunci ce e de facut cand vezi un om sarac pe strada? Ii dai sau nu ii dai bani? Citeste mai mult

Ce inseamna divortul?

10 mai 2022, 14:05

Ce inseamna divortul? Ai prieteni ai caror parinti divorteaza sau i-ai auzit chiar pe a tai vorbind despre asta? Te-ai trezit intr-o zi ca mama si tata nu mai locuiesc impreuna si te-au anuntat ca divorteaza? Nu intelegi prea bine ce inseamna divortul? Hai sa incercam sa te lamurim. Citeste mai mult

Productii premiate cu Oscar si filme-cult, premierele lunii iunie la Warner TV

10 mai 2022, 09:22

Productii premiate cu Oscar si filme-cult, premierele lunii iunie la Warner TV "Discursul regelui", "The Doors" si "Ziua tradatorilor", productii premiate cu trofee Oscar si BAFTA si filme-cult, apreciate de public si critica, sunt premierele lunii iunie la Warner TV. Citeste mai mult

Fa o bucurie copilului tau, arata-i lumea feerica a dansului la multasteptata editie a 17-a a DanceMasters Bucharest World Open, 4 si 5 iunie 2022 la sala Polivalenta din Bucuresti

10 mai 2022, 09:01

Fa o bucurie copilului tau, arata-i lumea feerica a dansului la multasteptata editie a 17-a a DanceMasters Bucharest World Open, 4 si 5 iunie 2022 la sala Polivalenta din Bucuresti Alege cateva momente pe care sa le faci de neuitat, deschide usile care s-au inchis in acesti doi ani, la DanceMasters 2022 va veti bucura de fiecare bit, de fiecare pas. Citeste mai mult

De ce se plang parintii ca este greu sa ne creasca?

9 mai 2022, 11:39

De ce se plang parintii ca este greu sa ne creasca? Parintii au o viata grea: trebuie sa se imparta mereu intre casa si serviciu, sa se ocupe cat se poate de bine de copii. Citeste mai mult

Vreau sa fiu vegetarian

6 mai 2022, 16:25

Vreau sa fiu vegetarian Cei mai multi copii se lasa rugati cand vine vorba sa isi manance legumele, dar sunt si copii care prefera legumele in locul preparatelor din carne. Citeste mai mult

Ce inseamna santajul emotional?

5 mai 2022, 15:43

Ce inseamna santajul emotional? Santajul emotional este o strategie la care apeleaza multi in preajma copiilor, atunci cand vor sa se faca ascultati. O fac parintii, o fac bunicii, o fac fratii si surorile mai mari. Santajul emotional nu are varsta, din pacate, iar cei care il folosesc o vor face si cand copilul creste si devine adult si, cel mai probabil, le va face si el la fel celor din jur, pentru ca asta a invatat. Citeste mai mult

10 fraze importante pe care parintii vor sa le auda de la noi

4 mai 2022, 11:19

10 fraze importante pe care parintii vor sa le auda de la noi Relatia dintre copii si parinti poate ca nu este mereu cea mai buna. Conflictul intre generatii isi poate spune cuvantul si cand ai cei mai deschisi parinti ever! Iar atunci se pot spune multe cuvinte dureroase si pentru o parte, si pentru cealalta. Citeste mai mult

Ce sa fac atunci cand prietenul meu imi spune ca vrea sa fuga de acasa?

3 mai 2022, 12:13

Ce sa fac atunci cand prietenul meu imi spune ca vrea sa fuga de acasa? Un prieten este acela in care poti avea incredere sa ii povestesti cu toata sinceritatea chiar si lucruri pe care nu le poti discuta cu oricine. Citeste mai mult
1 2 3 din 146 4 5 6 7 ... »