Educatie
Horoscopul zilei
Cultura generala
Cea mai veche piramida este Djoser, din Saqquara, Egipt, estimata a fi fost construita in jurul anului 2630 i.Hr. de arhitectul Imhotep.
› vrei mai multBancul zilei
La ora de psihiatrie copii invata cele trei stari:
1.cea de calm,
2.cea de iritare,
3.cea de enervare.
Profesorul a lua celularu si formeaza un numar de telefon.
-Alo,va rog frumos cu Gelu,spune profesorul.
-Aici nu exista cici un Gelu.
-Aceasta a fost starea de calm.
Mai suna inca o data la acelasi numar de telefon.
-Alo va rog frumos cu Gelu.
-Vam spus ca aicea nu exista nici un Gelu.
-Aceasta a fost starea de iritare.
Mai suna inca o data la acelasi numar de telefon.
-Alo Gelu este acasa,va rog sa mil dati la telefon.
-Va rog sa nu mai sunati sam spus ca nu exista nici un Gelu aici.
-Aceasta a fost ultima stare ,cea de enervare.
Se ridica Bula si spune:
-Mai exista o stare cea de disperare.
Bula suna la acelasi numar de telefon si intreaba:
- Sunt Gelu ma cautat cineva?
Shop Clopotel.ro
Vineri, 2 decembrie, zi libera pentru elevi, studenti si profesori
25 Noiembrie 2016
În conformitate cu decizia Guvernului României, ziua de vineri, 2 decembrie 2016, este liberă pentru toți salariații din sectorul public, după cele două zile nelucrătoare de sărbătoare legală: 30 noiembrie (Sfântul Andrei) și 1 decembrie (Ziua Națională a României).
Prin urmare, potrivit prevederilor legale în vigoare, cursurile școlare planificate pentru data de 2 decembrie vor fi recuperate pe parcursul anului școlar 2016-2017. Reamintim, în acest context, că vacanța de iarnă a elevilor este programată între 24 decembrie 2016 și 8 ianuarie 2017.
În instituțiile de învățământ superior activitățile didactice din data de 2 decembrie vor fi reprogramate/recuperate în cursul semestrului I.
sursa: edu.ro