Horoscopul zilei

Rac
(22 Iunie - 22 Iulie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Cultura generala

Domnitorul Gheorghe Bica a desemnat orasul Bucuresti drept capitala a Tarii Romanesti in 1659.

› vrei mai mult

Bancul zilei

int-ro zi maria si ion stau p veranda si ion zice:
- ma marie , te-ai gandit vreodata cum e sa fi barbta?

si maria zice :

-nu ioane, dar tu?

› vrei mai mult
Evaluare Nationala | Bacalaureat | Subiecte Examen | Forum | Arhiva | Referate

home : Scoala : Stiri

Elevii pot trece BAC-ul la informatica si cu 0 puncte

05 Februarie 2010
Elevii pot obtine un certificat de incepator in informatica daca obtin, la proba de la bacalaureat, intre 0 si 25 de puncte.

Elevii pot primi un certificat care atesta nivelul de cunostinte pe calculator chiar daca obtin si 0 puncte la testul de la BAC. De la 26 la 50 de puncte este atestat utilizatorul mediu, iar de la 51 la 47 cel de nivel avansat, utilizatorii experimentati fiind cei cu peste 75 de puncte, relateaza Evenimentul Zilei.

Elevii vor trebui sa demonstreze ca au cunostinte de utilizare a suitei Microsoft Office si de browsing.

La examenul programat intre 19-29 aprilie nu vor trebui sa participe elevii care au deja un certificat de atestare a competentelor tehnologice.

Mai multe despre "Elevii pot trece BAC-ul la informatica si cu 0 puncte" pe Ziare.com

Cauta in stiri



Propune o stire

home : Scoala : Stiri