Horoscopul zilei

Berbec
(21 Martie - 20 Aprilie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Cultura generala

Popoarele mezoamericane, spre deosebire de alte popoare, au domesticit putine animale. Printre acestea se numarau cainele si guajolote, un fel de curcan salbatic.

› vrei mai mult

Bancul zilei

Un iepuras mergea prin padure. Deodata gaseste o legatura de morcovi si o sticla de Vodka.
- Mai sa fie, mancare si bautura, visul meu de-o viata. Dar mai intai o dusca de bautura.
Dupa ce bea cade iepurele mort de beat.
Vine vulpea.
-Mancare si bautura, visul meu de-o viata,dar mai intai o dusca de bautura.
Bea si vulpea si cade moarta de beata.
Vine lupul.
-Mancare si bautura,visul meu de-o viata.
Bea si lupul cade si el mort de beat.
Vine ursul.
-Mancare si bautura! Dar nu pot sa beau decat dupa ce mananc.
Mananca pe lup apoi pe vulpe.Satul fiind il lasa pe iepure pe mai tarziu si ia sticla de vodka si o da pe toata pe gat.
Se trezeste iepurasul. Se uita in jur si vede numai sange si oase. La care spune:
-Mama, ce rau sunt la betie!

› vrei mai mult

Perle

Categorie:

Cauta in perle:

"La ora de mate o colega de-a mea este intrebata de catre invatatoare ce sunt fractiile echiunitare. Aceasta raspunde:Fractiile care au numitorul egal cu numaratorul se numesc FRECTII ECHILATERALE"


postata de L.C.G.M.

"Profa de romana: Mai ce m-am mai ostenit la ora voastra!"


postata de Kitami

"Eram la ora de istorie,la lectia despre razboiul de independenta al Americii.Profesorul adreseaza intreberea unui coleg care era total pe dinafara:\"In razboi s-a luptat nordu\' cu sudu\' da?\" \"da\"(vine raspunsu) si apoi din nou profu\':\"si daca s-a luptat Nordu\' cu Sudu\', cine a castigat razboiu\'?\" \"Vestu\'. dom\'profesor\"=))=))=))"


postata de Noemi_m000

"La ora de ist ,aveam o harta pe tabla!profu:\\\"copii, strangeti si voi tabla,va rog\\\"=))"


postata de Noemi_m000

"Profa de mate:///Mah voi aveti urechile la spate de nu vedeti?"


postata de Kitami

"Profa de geogra: \'Deci cum va spuneam,Marea Britanie se afla la nord-\'iest\',in Europa!"


postata de Kitami