Horoscopul zilei

Fecioara
(23 August - 21 Septembrie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Cultura generala

''Hora staccato'' este cea mai cunoscuta lucrare a lui Grigoras Dinicu, interpretata de violonisti din intreaga lume. Vestitul muzician si violonist Jascha Heifetz ii cere, in 1932, permisiunea lui Grigoras Dinicu sa transcrie ''Hora staccato'' ca piesa de concert, figurand in programe sub numele Dinicu-Heifetz.

› vrei mai mult

Bancul zilei

Intr-o zi vine Ion acasa si o intreaba pe Maria :
-De ce esti dezbracata?
-Pai nu am avut cu ce sa ma imbrac!
Ion ii zice:
-Cum nu ai cu ce?..uite...(deschide dulapu) panataloni... fuste.... Salut Gheorghe!... bluze... rochii...

› vrei mai mult

Bancuri

Cauta in bancuri:

"O blonda mergea cu masina sub limita minima de viteza. Un politist o opreste si ii spune:
-Nu va suparati,aveti documente?
-Ce-s alea?
-Pai, niste chestii patrate pe care e poza dvs!
Blonda cauta in geanta si scoate la un moment dat o oglinda pe care i-o intinde politistului. Acesta zice:
-Vai, daca stiam ca sunteti politista nu va mai opream !"


postata de Shakiluiza25.

"Doi prieteni se intilnesc. Unul e zgiriat, cu hainele rupte.
-Ce-ai patit? il intreaba celalalt.
-Am venit aseara treaz acasa si nu m-a recunoscut ciinele!"


postata de Shakiluiza25.

"Un betiv mergea pe strada. La un moment dat se oprste in fata unei pancarde publicitare. Se uita... se uita... si la un moment dat zice:
-La viata mea, beti crita am vazut, beti morti am vazut, dar beti pepsi ! Nicodata."


postata de Shakiluiza25.

"Erau doua rosii pe linia de tren. Una zice:
-Fata vezi ca vine trenul!
-Ete FLEOSC!"


postata de Shakiluiza25.

"Erau doua baloare in desert. Unul ii zice celuilalt:
- Auzi tu ai vazut vreodata un cactuSSSSSSS...."


postata de Shakiluiza25.

"Intr-o noapte vin hotii in casa la Bula. Tot cauta ei ce cauta si nu gasesc nimic.In acest timp se trezeste nevasta lu Bula si zice:
-Bula! Bula! Bula, trezeste ca au venit hotii.
-Taci femeie! Yo ma ascund de rusine ca nu avem nimica in casa si tu urli in gura mare."


postata de Dulcik_ana10