Horoscopul zilei

Scorpion
(23 Octombrie - 21 Noiembrie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Cultura generala

Imediat dupa nastere, puii de rechin pleaca de langa mama lor si sunt pe cont propriu din acel moment. Ba mai mult, mama lor ii poate considera prada de atunci incolo.

› vrei mai mult

Bancul zilei

Vasul cu excursionisti, prins de o furtuna violenta, era in pericol de a se scufunda. Un tanar care ducea o viata mai dezordonata e deodata cuprins de remuscari, ingenuncheaza pe puntea care se clatina ingrozitor, isi impreuna mainile si cu ochii ridicati spre cer, se roaga:
- O, te rog, salveaza-ne, Doamne, salveaza-ne ! Daca ne cruti, iti fagaduiesc sa ma las de bautura, de jocurile de noroc, de injurat... si mai fagaduiesc...
- Stai asa!, il intrerupse prietena lui. Nu merge prea departe, mi se pare ca vad un vas de salvare venind spre noi !

› vrei mai mult

Bancuri

Cauta in bancuri:

"-Stiti care e culmea nesimtiri?
-?
-sa stai pe un scaun electric si sa cedezi locul unei batrane"


postata de Ioana Gabriela

"- " Care este masina lui Bula??"
-???
-"AmBULAnta"!!!!!!"


postata de Cassandra519

"Claudiu Raducanu intra intr-un cazino din Bucuresti unde la intrare vede un automat de bauturi racoritoare. Pune niste fise inauntru si "pac" - o cutie de Coca Cola. Mai pune niste fise "pac" - cade o cutie de pepsi. Si tot asa pentru vreo 15 minute.
Un tip in spatele lui, asteapta rabdator minute bune. Dupa care isi pierde rabdarea si intreaba:
- Nu va suparati, imi dati voie sa folosesc si eu aparatul?
La care Claudiu Raducanu raspunde:
- Lasa-ma in pace mosule, nu vezi ca tot castig intr-una?"


postata de Greu-u

""Erau o data pe malul unui lac 3 broaste.Prima:
oac!
a 2-a:
oac!oac!
Cea de-a treia broasca scoate un pistol si o impusca pe a 2 a la care prima mirata o intreaba pe a 3-a :
de ce ai impuscat-o?
a3-a raspunde:
Stia prea multe!!!
:)"


postata de Alexa_cool-girl

"De ce leii sunt regii animalelor?Stii?
Nu.
Pentru ca sunt canibali."


postata de Beatrice Barbie

"Un om il intreaba pe altul:
Stii de ce au respiratia proaspata moldovenii?
Nu. De ce?
Fiindca dorm noaptea cu ceasul in gura si a doua zi il dau jos."


postata de BEchKaM Boa Morte