Horoscopul zilei

Varsator
(20 Ianuarie - 18 Februarie)


Sanatate
Bani
Dragoste

› vrei zodia ta

Cultura generala

Cel mai adanc lac de pe Pamant este Lacul Baikal, din Siberia. Acesta are mai bine de 1,7 Km adancime iar apa de aici reprezinta aproximativ 20% din apa "dulce" aflata in stare lichida de pe Pamant. Din intreaga cantitate de apa a planetei doar (2,7%) o reprezinta apa dulce. Dar daca se are in vedere faptul ca numai 0,46% din volumul de apa dulce poate fi utilizat direct (restul fiind reprezentat de vaporii de apa din atmosfera, izvoare subterane, ghetari, zapada sau aisberguri) apa dulce disponibila pentru utilizare reprezinta de fapt numai 0,0124% din intreaga cantitate de apa a planetei. De retinut, ca ponderea apei din rauri, cu precadere utilizata in activitatea umana, este deosebit mica (0,01% din apa dulce si 00027% din volumul total de apa de pe planeta).

› vrei mai mult

Bancul zilei

-John!
-Da,Sir!
-Bomboanele au maini si picioare?
-Nu,Sir!
-Of,iar am mancat gandaci!

› vrei mai mult

Bancuri

Cauta in bancuri:

"O masina de politie in care erau doi politisti urcau Transfagarasanul cu spatele. Un taran ii vede si ii intreaba:
- De ce urcati un drum asa periculos cu spatele?
- Poate sus nu gasim loc de intors.
Dupa un timp taranul vede aceasi masina de politie coborand Transfagarasanul cu spatele.
- De ce coborati un drum asa de periculos cu spatele, intreba taranul.
- Am gasit loc de intors."


postata de H2o_cleo_bia

"Regina Elisabeta,Bush si Basescu mor si ajung in Iad.Dupa catva tmp zice Elisabeta:
-Drakule,lasa-ma sa sun in Anglia,sa vad ce mai fac oamenii.
-Bine,zice drakul.
Suna regina si vorbeste 15 minute.Drakul ii cere un cec de 1 000 000$.Regina il da.
Dupa catva timp,si Bush cere acelasi lucru.Plateste si el 1 000 000$.
Apoi si Basescu cere acelasi lucru.Vorbeste 5 ore.La sfarsit,drakul ii cere 0$.Bassescu intreaba:
-De ce nu mai atat?
-Cand suni dintr-un Iad in altul e convorbire gratuita!!!"


postata de Carla_bita

"Un melc iese din padure cu mama lui shi ajungpe un drum astfaltat.micutzul este entuziasmat de ceea ce vede shi o intreba pe mama lui:
-putem trece pe partea cealalta a strazii?
-sa nu indrazneshti ,ii spune mama lui.autobuzul trece peste 2 saptamani pe aici!"


postata de Kitykat_pink_love

"-gigel de ce pisica isi zbarleste blana? raspuns:pentru ca a facut baie si a intrat la apa!"


postata de Tomuleasa meryem

"Erau doi melci in desert unul il intreaba: unde e restaurantul e departe? celalalt:nu-i departe,mergi in fatza si joia o iei la dreapta!"


postata de Tomuleasa meryem

"De ce pun moldoveni televizorul pe sifonier?
Ca sa se uite sub fustele animatoarelor"


postata de Sarahcoman